Częstochowa wspiera niepłodne pary

Częstochowa rusza z programem dofinansowania zabiegów in vitro w 2017 r. Przyjmowanie wniosków par ubiegających się o refundację procedury in vitro w ramach miejskiego programu rozpoczyna się 22 lutego i potrwa tydzień. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

W budżecie Częstochowy zabezpieczono w tym roku 150 tys. zł na dofinansowanie leczenia niepłodności metodą in vitro, co wystarczy na pomoc dla 30 par zmagających się z niepłodnością.

Uczestnikom miejskiego programu refundacji in vitro przysługuje dofinansowanie do jednego zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w wysokości do 5000 zł pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury.

Pary, które w tym roku chcą się starać o dofinansowanie zabiegu in vitro w ramach miejskiego programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego mogą składać wnioski do 28 lutego 2017 r. w Wydziale Zdrowia Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13, IV p. pokój nr 413. Wnioski o objęcie dofinansowaniem wraz z oświadczeniami dostępne są na stronie internetowej urzędu.

Do programu zostaną zakwalifikowane pary, które spełniają następujące kryteria:
•    wiek kobiety mieści się w przedziale 20-40 lat wg rocznika urodzenia – dopuszcza się możliwość przeprowadzenia procedury u pacjentek w wieku do 42 lat (wg rocznika urodzenia), jeżeli stężenie AMH jest powyżej 0,7 ng/ml,
•    pozostają w związku małżeńskim lub partnerskim,
•    są mieszkańcami Częstochowy,
•    poddały się wcześniej leczeniu niższego rzędu, które zakończyło się niepowodzeniem lub mają bezpośrednie wskazania do zapłodnienia pozaustrojowego,
•    zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez realizatora programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu.

Częstochowa była pierwszym miastem, które wprowadziło program dofinansowania zabiegów in vitro. Zabiegi finansuje już piąty rok.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

1 Komentarze

kb 2017-02-21

Można zapisywać się z tego programu również do Invimedu w Katowicach. Warunki są takie same: http://www.invimed.pl/a/141,refundowane-in-vitro-w-invimed-w-katowicach. A klinika cieszy się popularnością i ma dobre wyniki.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.