OZZL: pomysł płatnych studiów lekarskich jest absurdalny

OZZL przyznaje, że ze zdumieniem wysłuchał propozycji wicepremiera Jarosława Gowina. Jak twierdzą lekarze, pomysł płatnych studiów medycznych jest dyskryminacją studentów kierunków lekarskich, a wprowadzenie takiego rozwiązania będzie skutkowało jeszcze większym niedoborem lekarzy w Polsce.

Tagi

opinie

Jak twierdzi OZZL, pobieranie opłat za studia na kierunkach lekarskich jest bezprawne. „Wobec skrajnego niedoboru lekarzy w Polsce propozycję tę można przyrównać do pomysłu wprowadzenia kar finansowych za posiadanie dzieci w sytuacji kryzysu demograficznego” – czytamy w oświadczeniu. 

Według Związku, zapowiedzi wicepremiera mogą wywołać lawinę negatywnych skutków. Opłaty za studia mogą spowodować zmniejszenie zainteresowania kierunkiem osób mniej zamożnych (chociaż nie mniej zdolnych), a także skłonią obecnych i przyszłych lekarzy do praktykowania zagranicą. 

Krzysztof Bukiel określił takie rozwiązanie jako absurdalne. Zasugerował też, że może być ono prowokacją J. Gowina wymierzoną w obecny rząd, która ma mieć na celu skompromitowanie władzy w oczach społeczeństwa. 

Zarząd Krajowy OZZL zwrócił się do Premier Beaty Szydło, aby ustosunkowała się do zapowiedzi wicepremiera Gowina. 

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.