Nowy nabytek Penta Hospitals International

Do placówek największej w Europie Środkowo-Wschodniej grupy szpitali i przychodni dołączyła prywatna lecznica CERTUS z Poznania. W ramach nowego nabytku funkcjonuje szpital wraz z ambulatorium oraz trzy centra medyczne. Roczne przychody kształtują się na poziomie powyżej 30 mln zł.

Wysokospecjalistyczny szpital w Poznaniu świętuje w tym roku 25-lecie działalności. Leczenie szpitalne prowadzone jest na trzech oddziałach: ogólnym, urologicznym i zabiegowym, zaś w ramach placówki działa 86 poradni podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej oraz 29 pracowni diagnostycznych. 

„Dzięki Certusowi przed Penta Hospitals International otwierają się nowe możliwości, wartościowe zarówno ze względu na poznańską lokalizację, jak i know-how z zakresu prywatnej opieki  medycznej. To  inne doświadczenie od zdobytego dotychczas  w  EMC IM SA – największej grupy szpitali i przychodni w Polsce, której  przychody w niemal 90% pochodzą z NFZ. Penta Hospitals International chce się intensywnie rozwijać i zwiększać przez to własne możliwości  w publicznym i prywatnym sektorze opieki zdrowotne” – mówi prof. Attila Végh, CEO Penta Hospital International.

Grupa Penta Hospitals International prowadzi działalność medyczną w Słowacji, Czechach i Polsce.

Jak podkreśla Paweł Magdziarz, Partner Zarządzający w FORMEDIS Medical Management& and Consulting, zrealizowana transakcja jest kontynuacją procesu konsolidacji polskiej ochrony zdrowia wzorem zagranicznych trendów oraz budowania jej jakości w wyniku wykorzystania efektów synergicznych. „To również zwiastun dalszego rozwoju prywatnych usług szpitalnych. Tym razem  finalizacja transakcji cieszy podwójnie, ponieważ udało nam się przyczynić do rozwoju rynku usług medycznych w naszym mieście – dodaje.

 

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.