Nowy podział ról w MZ

Urzędująca od wczoraj wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko będzie odpowiadać m.in. za dialog społeczny i nadzór nad departamentem pielęgniarek i położnych. Zmienią się także zadania wiceministra Krzysztofa Łandy.

Markek Tombarkiewicz będzie nadzorował ratownictwo medyczne, nadzór nad refundacją leków i zarządzanie kryzysowe. Bez zmian pozostają kompetencje wiceministrów Piotra Gryzy i Katarzyny Głowali 

Nowa wiceminister obejmie swoją kuratelą departament pielęgniarek i położnych, departament dialogu społecznego oraz departament matki i dziecka. Do tej pory za współpracę z departamentem pielęgniarek i położnych odpowiedzialny był wiceminister Marek Tombarkiewicz. 

Józefa Szczurek-Żelazko będzie też nadzorować pracę kilkunastu instytucji, w tym: Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych, Krajowego Biura do spraw Przeciwdziałania Narkomanii i Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Te obowiązki nowa wiceminister przejęła po Piotrze Warczyńskim. 

Krzysztof Łanda będzie od teraz czuwał nad zdrowiem publicznym, zajmie się też nadzorem departamentu współpracy międzynarodowej. 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.