Będą darmowe opatrunki dla chorych na EB?

Po raz kolejny przedstawiciele ministerstwa zdrowia i firmy Mölnlycke Health Care – producenta plastrów opatrunkowych stosowanych w pęcherzykowym oddzielaniu się naskórka – spotkali się w celu omówienia długoterminowych rozwiązań.

Producent obniżył urzędową cenę zbytu dla opatrunku Mepilex EM, 17,5x17,5 cm. Można więc liczyć na to, że  od marca zmniejszą się dopłaty, a może nawet, opatrunek ten będzie całkowicie bezpłatny dla pacjentów chorych na EB. 

Zmiana ceny zbytu jest niestety chwilowym rozpoznaniem, ponieważ przy kolejnej liście leków refundowanych podstawa limitu finansowania może się zmienić, przez co znów wzrosną  dopłaty pacjentów do opatrunków.

Firma Mölnlycke Health Care już podczas wcześniejszych rozmów zaproponowała stworzenie odrębnej grupy limitowej, w której będą tylko produkty dedykowane dla chorych na EB z zerową dopłatą pacjenta. O utworzenie specjalnej grupy zabiegają stowarzyszenia pacjentów, ponieważ dla chorych są to podstawowe opatrunki stosowane na świecie w leczeniu i pielęgnacji EB. Proponowane rozwiązanie pozwoliłoby w przyszłości uniknąć wahań cen. 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.