Pracodawcy RP: rząd nie ma pomysłu na ochronę zdrowia

Pracodawcy RP, odnosząc się do ubiegłotygodniowego wystąpienia premier Beaty Szydło i Konstantego Radziwiłła, negatywne ocenili proponowane zmiany. „Zupełnie nie rozumiemy, dlaczego celem ministra zdrowia jest zniszczenie wszystkiego, co udało się w ostatnich 18 latach wypracować” – czytamy.

Tagi

opinie

W ramach „przeglądu resortów” Konstanty Radziwiłł przedstawił Premier Beacie Szydło program zmian w systemie ochrony zdrowia. Tego samego dnia na temat nadchodzącej rewolucji dyskutowano w Radzie Dialogu Społecznego. 

Pracodawcy RP bardzo ostro ocenili projektowane przez MZ zmiany, które mają podłoże ideologiczne, a nie wynikają – jak określono – z diagnozy problemów systemu ochrony zdrowia. 

Mocnym zarzutem jest także lekceważenie partnerów i fakt, że przegląd z udziałem ministra zdrowia odbył się przed debatą, zatem decyzje w sprawie kierunku zmian zostały już podjęte, bez konsultacji społecznych. 

W trakcie dyskusji na forum RDS Pan Andrzej Mądrala, Wiceprezydent Pracodawców RP podkreślił, że Polska jest jedynym krajem, w którym na przestrzeni 20 lat dwukrotnie dokonano fundamentalnej zmiany ustrojowej systemu ochrony zdrowia.   

„Proponowane zmiany wyeliminują efektywne kosztowo tryby leczenia – czyli np. leczenie jednodniowe” – podkreślił Andrzej Mądrala. 

Szpitale funkcjonujące w systemie ryczałtowym będą przecież wybierały tryb leczenia najkorzystniejszy finansowo,  a nie optymalny dla pacjenta – czytamy w stanowisku. 

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.