Brytyjskie szpitale ogłaszają stan wyjątkowy

Ponad 20 szpitali w Anglii ogłosiło tzw. "black alert" - stan, który wskazuje na to, że nie są w stanie zapewnić pacjentom bezpieczeństwa, informuje The Guardian.

"Black alert" to jeden z najwyższych stanów alarmowych w brytyjskim systemie publicznej służby zdrowia nadzorowanej przez NHS. Stan wyjątkowy ogłosił m.in. szpital dziecięcy w Bristolu (Bristol Royal Hospital for Children and Weston General Hospital).

"The Guardian" pisze o "bezprecedensowej" liczbie pacjentów, którzy zgłaszają się do szpitali. Co najmniej 23 zarządy placówek szpitalnych w Anglii deklarują, że od początku tygodnia nie mogą poradzić sobie z opieką nad chorymi. Narzekają na to, że nie mają wolnych miejsc. Są tak przepełnione, że muszą odsyłać zgłaszających się pacjentów do innych placówek.

Aby obsłużyć nagłe wypadki, lekarze odwołują planowane operacje na oddziałach onkologicznych. Z informacji wynika, że dochodzi do przyjmowania dorosłych na oddziały dziecięce, a nawet zamykania oddziałów położniczych w celu zapewnienia opieki innym chorym.

Sytuacja związana jest z trudnymi warunkami pogodowymi - wynika z rozmów  "The Guardian" z lekarzami. W całym kraju mamy do czynienia z wyjątkowo mroźną zimą. Niska temperatura powoduje wiele problemów zdrowotnych, m.in. kłopoty z oddychaniem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.