Będzie kierunek lekarski w Radomiu

Po uzyskaniu zgody ministra zdrowia, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podpisał dzisiaj pozwolenie na utworzenie wydziału lekarskiego na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu.

Radomska uczelnia starała się o uruchomienie tego kierunku od ponad dwóch lat. Żeby dostać zgodę na kształcenie lekarzy, należy spełnić szereg ściśle określonych warunków. Konstanty Radziwił, chcąc upewnić się, że uczelnia dysponuje odpowiednim zapleczem, osobiście wizytował placówkę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Minister nauki podkreślił na dzisiejszym spotkaniu, że polska medycyna cieszy się znakomitą reputacją, co jest oczywiście zasługą naszych lekarzy. J. Gowin wspomniał także, że do podjęcia tej pozytywnej dla Mazowsza decyzji, przyczynili się radomscy parlamentarzyści: przewodniczący Rady patronackiej UTH Marek Suski, a także marszałkowie Senatu – Stanisław Karczewski Adam Bielan.

Nabór na kierunek lekarski rozpocznie się w lipcu. Przewiduje się, że na pierwszym roku studia rozpocznie około 70 osób. Zajęcia praktyczne będą odbywały się z udziałem radomskich szpitali, które maja oddziały kliniczne, natomiast zajęcia teoretyczne będą prowadzić wykładowcy z Radomia oraz z ośrodków naukowych w innych miastach. 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.