Młodzi pacjenci wskażą na problemy z opieką specjalistyczną

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta wraz z fundacjami ukierunkowanymi na pomoc chorym dzieciom chcą, by pacjenci wychodzący z systemu opieki pediatrycznej wskazali na problemy, jktóre napotykają w 'dorosłej' opiece specjalistycznej. W tym celu przygotowali ankietę, która ma wskazać najskuteczniejsze propozycje rozwiązania problemów młodych pacjentów.

Wspólna inicjatywa biura Rzecznika Praw Pacjenta oraz Fundacji Iskierka, Fundacji NeuroPozytywni, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”, Matio Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę oraz Fundacji Pokancerowani ma na celu przygotowanie propozycji - jak najmniej kłopotliwego przejścia pacjentów wchodzących w dorosłość z systemu opieki pediatrycznej do ośrodków dla dorosłych.

Aby jednak poznać problemy pacjentów państwowa instytucja wespół z organizacjami pozarządowymi przygotowała ANKIETĘ, w której pytają nie tylko o same problemy związane ze zmianą placówki, ale również takie kwestie jak - czas oczekiwania na przyjęcie do lekarza, kontakt z lekarzem czy różnicę pomiędzy dorosłym a pediatrycznym systemem opieki specjalistycznej.

"Młodzi pacjenci z chorobą przewlekłą rozpoznaną w dzieciństwie chorują lub mogą chorować nadal będąc dorosłymi. Ważna jest wówczas płynna kontynuacja leczenia, która może być zakłócona przez różnego rodzaju kłopoty napotkane przez pacjentów"- przekonują autorzy ankiety.

Pomysłodawcy liczą, że pacjenci chętnie podzielą się spostrzeżeniami, a wyniki kwestionariusza pozwolą na wyłonienie ciekawych propozycji zmian.

Ankieta jest dostępna w sieci i ma charakter anonimowy. Jak przekonują autorzy jej wypełnienie zajmuje nie więcej niż 10 minut.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.