Radom: chemioterapia możliwa także w szpitalu

Od ubiegłego tygodnia w Centrum Onkologii pacjenci z chorobami onkologicznymi mogą się leczyć w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia nie tylko w trybie ambulatoryjnym, ale także w szpitalu.

Tagi

onkologia

Od 1 lipca ubiegłego roku  szpital ma także kontrakt na  radioterapię i brachyterapię. Pacjenci z podejrzeniem choroby nowotworowej mogą też zapisać się na bezpłatne konsultacje. 

W szpitalu wciąż brakuje kontraktu na chirurgię onkologiczną. Jeśli NFZ ogłosi konkurs na takie świadczenia, szpital jest gotowy rozpocząć zabiegi operacyjne swoich pacjentów. RCO posiada w pełni wyposażone sale, nowoczesny sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę.

Oficjalne otwarcie szpitala miało miejsce w czerwcu 2016 roku. Do grudnia przyjęto w nim na  radioterapię ok. 300 pacjentów w ramach kontraktu z NFZ, a konsultowanych było prawie 800, za których placówka zapłaciła z własnych pieniędzy.

Każdego dnia radioterapii poddawanych jest około 40 pacjentów chorych na nowotwory. Pacjenci przyjeżdżają głównie z Radomia i okolic, ale coraz więcej chorych zgłasza się także z  Lublina, Warszawy i województwa świętokrzyskiego.

Na konsultacje w poradni chemioterapii RCO przyjęło dotąd ok. 2,5 tys. pacjentów.

Radomskie Centrum Onkologii posiada również własną aptekę z pracownią cytostatyków, więc leki niezbędne do tego typu terapii będą robione na miejscu.

Na leczenie do RCO mogą się zgłaszać pacjenci ze skierowaniem z innych placówek, ale też tacy, którzy potrzebują porady onkologa. 

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.