Nowoczesne przychodnie specjalistyczne w Ostrołęce

Zakończyła się przebudowa i modernizacja przychodni specjalistycznych w ostrołęckim szpitalu. Cyfrowy aparat RTG do mammografii, nowoczesne gabinety lekarskie, pomieszczenia administracyjne, sanitariaty czy winda to udogodnienia zarówno dla pacjentów, jak i personelu. Koszt inwestycji to ponad 5,4 mln zł, z czego 5,2 mln zł przekazał na ten cel samorząd woj. mazowieckiego.

„Bardzo się cieszę, że przychodnie specjalistyczne ostrołęckiego szpitala zostały zmodernizowane i odpowiednio wyposażone, bo chociaż sam szpital nie jest budynkiem starym, to jego część wymagała przebudowy” – powiedział marszałek województwa Adam Struzik. „Samorząd województwa mazowieckiego od lat inwestuje w rozwój służby zdrowia. Dzięki temu obecnie wszystkie nasze szpitale są bardzo dobrze wyposażone”.

Inwestycja obejmowała prace ogólnobudowlane oraz instalacyjne. Ich efektem są zmodernizowane gabinety lekarskie oraz zabiegowe, sanitariaty, a także winda w bloku D. Obiekt zyskał również toalety dla osób niepełnosprawnych, których do tej pory brakowało. Dzięki dofinansowaniu z budżetu woj. mazowieckiego udało się również wyposażyć przychodnie specjalistyczne, rejestrację, szatnię oraz pomieszczenia administracyjne.

W zmodernizowanym obiekcie wygospodarowano więcej miejsca na poczekalnię dla pacjentów. Ponadto zainstalowano tzw. system kolejkowy, który znaczenie usprawni obsługę pacjentów w rejestracji w przychodni.

Do szpitala trafił też specjalistyczny sprzęt medyczny. Pacjentki będą mogły skorzystać z cyfrowego aparatu RTG do mammografii z funkcją tomosyntezy. Urządzenie jest niezbędne w badaniach profilaktycznych i pozwala na wczesne wykrycie raka piersi.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.


Kalendarium

« » luty 2017
PnWtŚrCzPtSbN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Studenci Medycyny i Farmacji