Rusza kolejna edycja konkursu grantowego Fundacji NUTRICIA

Już po raz 21. Fundacja NUTRICIA zaprasza polskie jednostki naukowe do udziału w konkursie na projekty badawcze w obszarze żywienia człowieka. Zgłaszane pomysły powinny realizować misję Fundacji, czyli ochronę, promocję i zapewnienie zdrowia poprzez żywienie.

Fundacja NUTRICIA od 1996 r. ogłasza konkurs w celu inicjowania i prowadzenia badań naukowych z zakresu żywienia człowieka. Przyznała już 65 grantów w postaci funduszy na projekty badawcze, które przyczyniły się do powstania m.in. nowych wytycznych w zakresie żywienia kobiet w ciąży, niemowląt i dzieci, zapobiegania chorobom i promocji zdrowia.

Konkurs adresowany jest przede wszystkim do lekarzy zajmujących się żywieniem oraz specjalistów z zakresu żywienia człowieka, którzy dysponują doświadczeniem oraz zapleczem koniecznym do przeprowadzenia badań w obszarze żywienia człowieka. Wsparcie finansowe trafi do jednostek badawczych, które przedstawią projekty badań oryginalne i istotne z punktu widzenia wiedzy o żywieniu człowieka. Tak jak w roku ubiegłym, w tegorocznej edycji konkursu szczególne szanse na docenienie mogą mieć prace dedykowane badaniom nad otyłością.
Wnioski będą oceniane pod kątem m.in.: celu badań, aktualności i oryginalności hipotez, zasadności doboru metod badawczych oraz sposobu selekcji materiału badawczego.

Fundacja NUTRICIA oferuje trzy rodzaje grantów:
•    grant badawczy, przeznaczony dla doświadczonych badaczy – na maksymalnie 2 lata;
•    grant promotorski dla osób, które starają się o tytuł doktora – na maksymalnie 3 lata;
•    grant stypendialny dedykowany badaczom z najmniejszym stażem, który służy do zdobycia niezbędnej wiedzy i doświadczenia, by podjąć badania naukowe w przyszłości.

Wnioski konkursowe można zgłaszać elektronicznie, przesyłając je na adres mailowy: granty.naukowe@fundacjanutricia.pl do 30 kwietnia 2017 r. Więcej informacji o konkursie oraz nowy regulamin można znaleźć na stronie www.fundacjanutricia.pl.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.