II Narodowy Kongres Żywieniowy

27 stycznia 2017, Warszawa

 W ramach kongresu odbędzie się kilkanaście wykładów poruszających różne aspekty żywie-niowego zapobiegania i leczenia chorób nowotworowych oraz żywieniowych czynników ryzyka. 

Podczas czterech sesji uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytania dlaczego przetwo-rzona żywność może być rakotwórcza i jaki wpływ na rozwój nowotworów mają zanie-czyszczenia żywności. 

Na pierwszej sesji zostaną przedstawione najnowsze badania naukowe IŻŻ, ukazujące m.in. jak zmiany w żywieniu i stylu życia Polaków z ostatnich kilkudziesięciu lat wpłynęły na wy-stępowanie różnych nowotworów złośliwych. W sesji drugiej, poświęconej profilaktyce, omówione zostaną praktyczne zalecenia dotyczące żywienia i aktywności fizycznej oraz od-będzie się debata, w której udział wezmą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i Pol-skiej Unii Onkologii. 

Sesja dotyczyła będzie żywienia i aktywności fizycznej osób chorych na nowotwory z zabu-rzeniami stanu odżywienia. Jej uczestnikami będą eksperci m.in. z  Centrum Zdrowia Dziec-ka, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu oraz AWF we Wrocławiu. 

Czwarta sesja to przedstawienie rekomendacji dotyczących stylu życia dla osób po wylecze-niu nowotworu. Jej uczestnikami będą m.in. przedstawiciele Centrum Edukacji Zdrowotnej w Warszawie i AWF we Wrocławiu. 

Szczegółowy program wydarzenia, formularze zgłoszeniowe i inne ważne informacje znaleźć można na stronie internetowej: http://kongres-zywieniowy.waw.pl/ 

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.


Blogi »

Lew Starowicz

Lew Starowicz

Pożądanie okresowe

Kalendarium

« » kwiecień 2017
PnWtŚrCzPtSbN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Studenci Medycyny i Farmacji