Deloitte staje do walki z nowotworami

XPrize Pokonać Raka to nowy innowacyjny konkurs dla środowisk naukowych i medycznych zorganizowany przez firmę doradczą Deloitte.

Rosnąca liczba zachowań na nowotwory, nadal niewystarczająca liczba nowoczesnych terapii oraz problemy ze wczesną diagnostyką - to problemy, z którymi musi zmierzyć się współczesna medycyna i systemy ochrony zdrowia.

Do wspólnej walki z chorobami nowotworowymi chce dołączył również firma doradcza Deloitte, która organizuje globalny konkurs XPrize Pokonać Raka. Celem inicjatywy jest znalezienie niedrogich i skutecznych metod wczesnej diagnostyki nowotworowej, mogącej uratować miliony ludzi na całym świecie. Projekt jest realizowany wspólnie z XPRIZE, innowacyjną organizacją pozarządową zajmującą się tworzeniem i wdrażaniem nowatorskich programów opartych na rywalizacji.

„Celem konkursu XPRIZE Pokonać raka jest zmotywowanie do działania szerokiego grona naukowców, badaczy, regulatorów i innych osób, którzy chcieliby wnieść swój wkład w proces poszukiwania taniej, ogólnodostępnej i skutecznej metody wczesnego wykrywania nowotworów” – mówi Magdalena Burnat-Mikosz, partner zarządzająca zespołami Innovation Consulting i R&D and Government Incentives Deloitte. „Do walki z chorobą wykorzystujemy niekonwencjonalne sposoby, ponieważ model opiera się na rywalizacji o nagrody. Projekt może zmotywować ludzi i zjednoczyć różne organizacje ze świata onkologii” - dodaje.

Onkologia to szybko zmieniająca się dziedzina medycyny dlatego tak potrzebne są nie tylko nowe metody leczenia, ale również modele finansowania badań, systemy analizy danych, narzędzia, modele wsparcia i finansowania. Organizator konkursu - Deloitte chce głęboko zaangażować się w proces oczekiwanych przez społeczeństwo i środowisko medyczne przemian.

„Jako firma świadcząca usługi doradcze w sektorze biomedycznym i ochrony zdrowia, współpracujemy ze wszystkimi grupami podmiotów i osób zajmującymi się walką z nowotworami, od organizacji pozarządowych, po najlepsze światowe ośrodki onkologiczne. Nasza szeroka sieć kontaktów służy jako spoiwo do zbudowania sieci współpracowników, którzy będą mogli stworzyć nowe, kompleksowe podejście do badań i odkryć w onkologii” – mówi Magdalena Burnat-Mikosz.

Zasady i terminarz konkursu zostaną ogłoszone prawdopodobnie za kilka miesięcy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.