Biała sobota w Centrum Onkologii

Dziś w warszawskim Centrum Onkologii można było bezpłatnie wykonać badania cytologiczne i mammograficzne. W ramach Białej Soboty prowadzone były też m.in. badania skóry dermoskopem i nauka samobadania piersi.

W godzinach od 9 do 14 Centrum Onkologii panie w wieku  25-59 lat  mogły wykonać profilaktyczne badanie cytologiczne,zaś bezpłatne badania mammograficzne wykonywano u kobie w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonały profilaktycznej mammografii.

Kobiety spoza grupy wiekowej objętej profilaktyczną mammografią skorzystały z badania piersi wykonywanego przez lekarza onkologa, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości z badania mammograficznego. Aby wykonać badanie, wystarczą dowód ubezpieczenia i dowód osobisty.

Podczas Białej Soboty W Centrum Onkologii udzielane są porady w zakresie rzucenia palenia, prowadzona będzie nauka samobadania piersi, chętni mogli zmierzyć ciśnienie tętnicze i poziom cukru, skorzystać z badania znamion dermoskopem czy porad psychoonkologa.

Podczas akcji, przedstawiciele Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia wydawali dane dostępowe do konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP) oraz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.