Pregnabit laureatem na Międzynarodowych Targach Medycznych

Pregnabit, czyli przenośne KTG udostępniane ciężarnym, pozwala w domowym zaciszu monitorować akcję serca płodu, tętno mamy oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy. Urządzenie zostało wybrane najbardziej innowacyjnym produktem telemedycznym na Międzynarodowych Targach Medycznych WIHE.

WIHE Hospital to międzynarodowe, specjalistyczne wydarzenie o charakterze biznesowo-edukacyjnym oraz międzynarodowa wystawa wyrobów i urządzeń medycznych oraz innowacyjnych rozwiązań z zakresu telemedycyny. 

„To dla nas niezwykłe wyróżnienie ze strony branży i ekspertów. (…)  Nasze rozwiązanie pomaga kobietom w tym pięknym, ale i pełnym niepewności czasie. Jest na nie duże zapotrzebowanie, co dało się zauważyć także podczas rozmów, które prowadziliśmy w czasie targów WIHE ze specjalistami” – dodaje Patrycja Wizińska-Socha, pomysłodawczyni urządzenia Pregnabit i prezes zarządu opracowującej go firmy Nestmedic.

Pregnabit, czyli kompleksowe rozwiązanie telemedyczne, pomaga na bieżąco monitorować płód – po przeprowadzeniu badania dane przekazywane są bezprzewodowo do Medycznego Centrum Telemonitoringu, obsługiwanego przez wykwalifikowany personel medyczny. 

Urządzenie trafi na rynek jeszcze w tym roku. Producent prowadzi obecnie kolejną rundę finansowania, podpisano właśnie umowę o współpracy z firmą doradczą Capital One, autoryzowanym doradcą NewConnect.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.