Mobilna rozgrzewka przed realną walką z grypą

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy dbając o rozpowszechnianie wiedzy z zakresu profilaktyki grypy, przygotował małe wyzwanie logiczno-intelektualne w postaci aplikacji mobilnej – gry o nazwie FluMania, która uczy przez aplikację mobilną, jak nie polec w nierównej walce z wirusem grypy.

FluMania jest połączeniem gry logicznej z testem edukacyjnym o grypie. Głównym jej celem jest opanowanie epidemii grypy rozprzestrzeniającej się w mieście poprzez szczepienia pacjentów z grup ryzyka powikłań pogrypowych. Na gracza czeka szereg zadań logicznych oraz pytań merytorycznych, podczas których może zdobyć bonusy w postaci dodatkowej broni w walce z grypą. Na każde pytanie użytkownik znajdzie poprawną odpowiedź podczas gry, czyli uczy się poprzez zabawę. Gra przyczynia się do rozwoju spostrzegawczości, ćwiczenia pamięci oraz refleksu. W trakcie gry dowiadujemy się m.in. czym jest grypa, jak zapobiegać chorobie oraz w jakich warunkach przenoszony jest wirus.

Aplikację można bezpłatnie pobrać z Google Play oraz App Store.

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy jest społeczną inicjatywą niezależnych ekspertów medycznych. W jego działania zaangażowali się eksperci medyczni, liderzy opinii, przedstawiciele świata nauki, kultury oraz biznesu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.


Blogi »

Lew Starowicz

Lew Starowicz

Co pana podnieca?

Kalendarium

« » styczeń 2017
PnWtŚrCzPtSbN
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Studenci Medycyny i Farmacji