Jesień kardiologów

W najbliższy piątek rozpoczną się w Poznaniu IX Jesienne Spotkania Kardiologów. Specjaliści w praktyczny sposób będą przekazywać swą wiedzę lekarzom rodzinnym i internistom.

Polscy i zagraniczni eksperci będą prezentować najlepsze i najnowocześniejsze terapie, najskuteczniejsze metody leczenia farmakologicznego i zabiegowego, w tym dotyczące postępowania przeciwpłytkowego, elektrokardiologii oraz leczenia interwencyjnego, które znacznie obniżają śmiertelność i poprawiają jakość życia chorych nawet z ciężką niewydolnością serca.

Choroby układu krążenia to wciąż główny zabójca Polaków, dlatego spotkania kardiologów z wielu dziedzin służą nie tylko pogłębianiu wiedzy medycznej uczestników, ale również omawianiu najbardziej bolących problemów systemowych i medycznych, w tym niedostatecznej refundacji (lub jej braku) nowoczesnych leków i terapii, które spektakularnie mogłyby poprawić sytuację chorych w Polsce.

Na Jesiennych Spotkaniach Kardiologów omawiane będą również najskuteczniejsze metody leczenia interwencyjnego dotyczące arytmii oraz wad zastawkowych serca. Te nowoczesne zabiegi umożliwiają choremu powrót do normalnego życia, podjęcie pracy zawodowej, czy w wielu przypadkach całkowite wyleczenie, niestety wciąż w Polsce wykonuje się ich zbyt mało.

„Kolejną bolączką polskiej kardiologii, której będzie poświęcona oddzielna sesja, jest problem braku prewencji wtórej, czyli opieki, również farmakologicznej, nad pacjentem po zawale serca” – mówi prof. Stefan Grajek z I Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, jeden z przewodniczących konferencji. – Dlatego na IX Jesiennych Spotkaniach będziemy mówić o tym, jak zmieniać system opieki kardiologicznej i jak implantować propozycje MZ, m.in. w kompleksowej opiece koordynowanej w kardiologii do naszej medycznej rzeczywistości, aby leczenie było jak najbardziej efektywne kosztowo dla systemu i jak najlepiej zorganizowane pod kątem opieki nad naszymi pacjentami - dodaje. 

Konferencja odbędzie się w dniach 7-8 października w Poznań Congress Center.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.