WUM ma nowego prorektora

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof J. Filipiak został wybrany na stanowisko Prorektora ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Warszawskiego. To nowa funkcja, utworzona po raz pierwszy w historii WUM.

W wyborach uczestniczyło 119 osób z 200 uprawnionych. Kandydaturę prof. Krzysztofa J. Filipiaka poparło 98 osób, przeciw było 17, wstrzymały się 3. Oddano jeden głos nieważny. Kandydaturę prof. Krzysztofa J. Filipiaka na Prorektora ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju zgłosił Rektor prof. dr hab. Mirosław Wielgoś, który był inicjatorem utworzenia nowego stanowiska w Uczelni. Dotąd WUM miał czterech Prorektorów. „Dodatkowe stanowisko jest bardzo potrzebne, gdyż trzy elementy zawarte w jego nazwie: umiędzynarodowienie, promocja i rozwój są właśnie tym, co wymaga wzmocnienia w funkcjonowaniu naszej Uczelni – uważa prof. Mirosław Wielgoś. – W mojej ocenie Prorektorzy nie są jedynie „zastępcami Rektora”– Każdy z nich sprawuje bardzo samodzielną funkcję i w pełni odpowiada za zakres powierzonych zadań” – dodał.
Prof. Filipiak jest pracownikiem I Katedry i Kliniki Kardiologii I Wydziału Lekarskiego WUM, a w kadencji 2012-2016 był Prodziekanem ds. Nauki I WL.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.