32 mln na kierunek lekarski w Opolu

MNiSW będzie partycypować w kosztach utworzenia kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim - na ten cel przekaże 32 mln zł. Kierunek ruszy już w 2017 roku.

Budowa kierunku lekarskiego ma kosztować 42 mln zł, z czego 8 mln to wkład własny uniwersytetu. Zapleczem klinicznym dla wydziału będzie  Wojewódzkie Centrum Medyczne. Kierunek ruszy w roku akademickim 2017/2018 i przyjmie około 70 studentów.

" To strategiczna inwestycja, nie tyko dla uniwersytetu, ale całego regionu" - mówi rektor UO prof. dr hab. Marek Masnyk. "W ciągu najbliższych tygodni wyłonimy wykonawcę i prace ruszą w styczniu. Planujemy zakończenie tego pierwszego etapu w ciągu 9 miesięcy, a całość rozłożona jest na trzy lata".

Projekt rozbudowy gmachu przy ulicy Oleskiej został sfinansowany z pieniędzy Urzędu Marszałkowskiego, który przeznaczył na ten cel 1 mln zł. Wsparcie obiecało też miasto.

"Chcemy stworzyć taki projekt edukacyjny w strefie ochrony zdrowia, który będzie stale się rozwijał, a kierunek lekarski to tylko początek. Jestem przekonany, że za kilka lat będziemy kształcić tu również farmaceutów czy stomatologów - mówi rektor.

za www.uni.opole.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.