„Serce w ruchu”, czyli Dzień Pacjenta w Instytucie Kardiologii

W najbliższą sobotę w Instytucie Kardiologii w Warszawie (Anin) odbędzie się I Dzień Pacjenta „Serce w ruchu”. Główny cel organizatorów to zwiększenie społecznej świadomości dotyczącej chorób układu sercowo-naczyniowego oraz promowanie zdrowego trybu życia.

Dzień Pacjenta organizowany jest w IK-u po raz pierwszy. Planowane jest przeprowadzenie szerokiej akcji oświatowej na temat chorób serca i zapobiegania im połączonej z badaniami przesiewowymi dla mieszkańców Warszawy. Wykonywane będą bezpłatnie EKG, pomiary ciśnienia tętniczego, badania poziomu cukru, cholesterolu, pomiary masy i składu ciała, ocena wieku serca oraz spirometria.

Pacjenci będą mogli wysłuchać wykładów ekspertów z Instytutu Kardiologii na temat aktywności fizycznej oraz zasad zdrowego żywienia. W programie znalazły się również warsztaty z zakresu wykorzystywania nowych technologii w planowaniu treningów (np. aplikacje mobilne, inteligentna odzież treningowa z zapisem EKG) oraz indywidualnych planów treningowych połączonych z nauką obsługi sport- testerów, ciśnieniomierzy, cykloergometrów i bieżni. Będą również gry i konkursy o tematyce zdrowotnej, strefa animacji dla najmłodszych oraz stacja nauki Nordic Walking.

Organizatorem I Dnia Pacjenta jest Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Fundacja Instytutu Kardiologii.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.