Onduo: Sanofi i Verily łącza siły w walce z cukrzycą

Onduo to wspólne przedsięwzięcie Sanofi i Verily Life Sciences, poświęcone opracowaniu platformy kompleksowego leczenia cukrzycy. Misją Onduo jest pomoc pacjentom z cukrzycą żyć zdrowo i pełnią życia.

Firmy Sanofi i Verily Life Sciences LLC  ogłosiły powstanie Onduo, wspólnego przedsięwzięcia stworzonego dzięki współpracy firm w obszarze leczenia cukrzycy. Nowa spółka ma siedzibę w Kendall Square w Cambridge. Misją Onduo jest opracowywanie kompleksowych rozwiązań łączących urządzenia, oprogramowanie, leki i profesjonalną opiekę w celu umożliwienie prostego i inteligentnego leczenia tej choroby. 

Firma wykorzysta doświadczenie Verily w obszarze miniaturowych urządzeń elektronicznych, analiz i opracowywania oprogramowania dla klientów indywidualnych, a także kompetencje kliniczne Sanofi i doświadczenie spółki w dostarczaniu pacjentom z cukrzycą innowacyjnych metod leczenia. 

Najpierw Onduo skupi się na środowisku chorych na cukrzycę typu 2, zwłaszcza na opracowywaniu rozwiązań, które mogą pomóc pacjentom podejmować lepsze decyzje dotyczące ich codziennego stanu zdrowia, od lepszego przyjmowania leków, aż po lepsze nawyki i cele. Z czasem firma zamierza rozszerzyć swój obszar działania o środowisko pacjentów z cukrzycą typu 1, a następnie o osoby narażone na zachorowanie na cukrzycę, aby pomóc im zapobiegać chorobie. 

"Połączenie wielu działań, takich jak - oparte na danych - wsparcie pacjentów oraz zastosowanie urządzeń jako uzupełnienia leczenia, mogą pomóc w poprawie wyników, co jest ważne z perspektywy pacjentów, pracowników służby zdrowia i całego systemu opieki zdrowotnej" – mówi Peter Guenter, wiceprezes wykonawczy i szef Globalnego Działu Diabetologii i Chorób Sercowo-Naczyniowych Sanofi. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.