Zdalna opieka położnicza dla pacjentek Szpitala Ujastek

W Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym Ujastek wprowadzono usługę zdalnej opieki położniczej - homeKTG. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzanie badania KTG w domu przyszłej mamy zamiast w szpitalu.

"Usługa ta zapewnia pacjentce komfort badania w domu, a lekarza wspiera w jego codziennej pracy" – mówi Renata Pietruszka, dyrektor Szpitala i Opieki Ambulatoryjnej CM Ujastek. 

Kobiety od 36 tygodnia ciąży, które wybiorą Zdalną Opiekę Położniczą - homeKTG - są objęte opieką medyczną, bez konieczności wizyty w placówce. Wyniki domowego badania KTG, dzięki modułowi 3G wbudowanemu w urządzenie KTG, przy wykorzystaniu sieci telefonii komórkowej, są przesyłane do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej e-Care w Krakowie. W krakowskiej placówce na bieżąco wyniki będą analizowane przez lekarza ginekologa bądź położną. 

Szpital Ujastek jest jednym z największych ośrodków położniczo-ginekologicznych w Małopolsce. Prowadzi trzy oddziały: Oddział Ginekologii i Patologii Ciąży, Oddział Położniczo-Ginekologiczny oraz Oddział Neonatologiczny z Intensywną Terapią Noworodka. Miesięcznie pod opieką szpitala jest ok. 370 pacjentek. W zeszłym roku w krakowskiej placówce na świat przyszło ponad 4200 dzieci.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.