W Olsztynie zajmą się niejadkami

Niemal 40 proc. dzieci do szóstego roku życia cierpi na zaburzenia łaknienia. To duży problem, który może mieć podłoże fizjologiczne, jak i psychologiczne. Bez względu na przyczyny - wymaga leczenia.

Tagi

dziecko, diety

W Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie rusza Pracownia Zaburzeń Karmienia (tego typu miejsc działających w Polsce jest dosłownie kilka)  - zajmą się tu kompleksową terapią zaburzeń karmienia u najmłodszych dzieci. Specjaliści będą tu pomagać „niejadkom”. dziecko może odmawiać przyjmowania posiłków, a także być po prostu niezdolnym do prawidłowego jedzenia. 

Z pracownią będą współpracować specjaliści innych dziedzin, także psycholodzy i logopedzi, bo głównym założeniem działalności pracowni jest holistyczne podejście do pacjenta oparte na wielospecjalistycznej i kompleksowej opiece.

Pracownią Zaburzeń Karmienia pokieruje prof. Elżbieta Jarocka-Cyrta, kierownik Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Pracownia czynna będzie w środy, od 21 września, w godz. 13-16. Aby skorzystać z porad, potrzebne będzie skierowanie do Poradni Gastroenterologicznej (wystawione przez lekarza rodzinnego lub innego specjalistę).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.