Sprawdź płuca bez wychodzenia z domu

POChP Skaner pozwoli sprawdzić płuca bez wychodzenia z domu. To aplikacja oceniająca ryzyko zachorowania na POCHP.

Każdy, kto chce sprawdzić w jakim stanie są jego płuca - bez wychodzenia z domu - może odwiedzić stronę kampanii www.plucapolski.pl i odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących jego kondycji zdrowotnej.Organizatorzy kampanii Płuca Polski stworzyli specjalną, niestandardową aplikację, oceniającą  ryzyko zachorowania na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc - POChP Skaner.

Przewlekła obturacyjna choroba płuc to schorzenie układu oddechowego, polegające na powstawaniu nieodwracalnego zwężenia oskrzeli, zmniejszającego przepływ powietrza. 75 proc. chorych nie wie, że ma POChP i lekceważy objawy, takie jak kaszel czy uczucie duszności. 

„Ze względu na bardzo niski stopień świadomości społeczeństwa na temat tej choroby, kampania Płuca Polski prowadzi działania, które mają na celu upowszechnić informacje na temat POChP. Jednym z nich jest POChP Skaner. Pytania, z którego składa się skaner powstały we współpracy z pulmonologami. Każda odpowiedź ma przypisaną konkretną wagę i na podstawie zsumowania wszystkich odpowiedzi określa stopień ryzyka zachorowania na POChP. Dlatego warto wejść na stronę kampanii www.plucapolski.pl i poświęcić 5 minut na sprawdzenie kondycji swoich płuc” – mówi prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, ekspert kampanii Płuca Polski.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.