Komórki macierzyste w rekonstrukcji ścięgna Achillesa

Carolina Medical Center rozpoczyna nowy projekt badawczy i poszukuje osób z całkowicie zerwanym ścięgnem Achillesa.

Projekt pt. „Wykorzystanie autologicznych mezenchymalnych komórek macierzystych w procesie regeneracji rekonstruowanego ścięgna Achillesa” realizuje Carolina Medical Center we współpracy z tak prestiżowymi placówkami jak: Harvard Medical School, University of Pittsburgh oraz Centrum Onkologii w Warszawie, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska.
Celem programu jest rozwój wiedzy medycznej i udoskonalenie stosowanych metod leczenia stawu skokowego. Lekarze prowadzący badania będą też oceniać wpływ zastosowania komórek macierzystych na proces gojenia ścięgna Achillesa.
\

Od sierpnia do listopada 2016 r. klinika czeka na zgłoszenia pacjentów, u których rozpoznano lub występuje podejrzenie całkowitego uszkodzenia ścięgna Achillesa. Udział w projekcie badawczym jest całkowicie bezpłatny. Poszukiwane są osoby w wieku 18-50 lat, z całkowicie zerwanym ścięgnem Achillesa, bez ingerencji operacyjnych w przeszłości. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do Carolina Medical Center w Warszawie, gdzie będą kwalifikowani do programu.


W ramach projektu pacjenci mają zagwarantowane:
•    bezpłatne konsultacje ortopedyczne;
•    bezpłatne badania diagnostyczne: USG i rezonans magnetyczny;
•    bezpłatne leczenie operacyjne rekonstrukcji uszkodzonego ścięgna Achillesa;
•    bezpłatną rehabilitację pooperacyjną;
•    bezpłatne badania diagnostyczne: USG i rezonans magnetyczny w ramach kontroli pooperacyjnej procesu gojenia.
Więcej informacji nt. kryteriów wyboru pacjentów do projektu, kryteriów wykluczających (np. innych schorzeń) oraz warunków udziału w programie znajduje się na stronie kliniki.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.