Rzecznik w Centrum Zdrowia Dziecka

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak odwiedził Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Z pracującym tam lekarzami rozmawiał na temat aktualnych problemów opieki pediatrycznej oraz placówki.

Pretekstem do wizyty były odwiedziny półtorarocznej dziewczynki, która z podejrzeniem pobicia trafiła do CZD. „Odwiedziny pacjentów CZD zawsze są emocjonalne. Z jednej strony chciałbym, aby trafiało tu jak najmniej dzieci, z drugiej wiem, że mali pacjenci mają tu znakomitą opiekę lekarską i pielęgniarską. Podjąłem tę sprawę z urzędu, w celu dokładnego wyjaśnienia. Jest wiele pytań, na które będę szukał odpowiedzi - mówi Marek Michalak. Wizyta w CZD była okazją do rozmowy z pracującym w nim lekarzami na temat aktualnych problemów opieki pediatrycznej oraz placówki. Rzecznik omówił je podczas spotkania z: prof. Małgorzatą Syczewską - Dyrektor CZD, prof. Andrzejem Piotrowskim - Kierownikiem Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii, prof. Teresą Jackowską, Konsultantem Krajowym ds. pediatrii, oraz dr. Markiem Migdałem.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.