Nowy rozdział w historii aparatów słuchowych

Phonak, wiodący na świecie dostawca aparatów słuchowych i bezprzewodowych rozwiązań ułatwiających komunikowanie się, wprowadza na rynek nową generację aparatów słuchowych – platformę Belong, w której w aparatach słuchowych wykorzystano pionierską technologię baterii litowo-jonowych.

Oparte na technologii Palio 3 nowe produkty Audéo B Receiver-in-Canal (RIC) i aparaty słuchowe z ładowalnymi bateriami litowo-jonowymi Audéo B-R w sierpniu pojawią się w Stanach Zjednoczonych, a w październiku w Europie.

„Osoby z ubytkiem słuchu żyją aktywnie i oczekują, że ich aparaty słuchowe spełnią ich oczekiwania. Audéo B, przełomowa technologia, oferuje pierwsze tego rodzaju ładowalne baterie litowo-jonowe umożliwiające słyszenie przez 24 godziny po jednym ładowaniu” – mówi Martin Grieder, wiceprezes Grupy Phonak.

Przeciętny użytkownik aparatów słuchowych zużywa ok. 100 baterii rocznie. Baterie litowo-jonowe to najszybciej rozwijająca się i najbardziej obiecująca technologia, która oferuje o 40 proc. większą moc niż konwencjonalne akumulatory. Dzięki nim aparaty słuchowe Phonak Audéo B-R ładują się szybciej i działają dłużej niż jakiekolwiek inne aparaty słuchowe. Opcja 30-minutowego szybkiego ładowania wystarcza na 6 godzin użytkowania. Dodatkowo baterie litowo-jonowe zachowują swoje właściwości przez cały czas użytkowania aparatów słuchowych, można je ładować regularnie przez wiele lat.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.