Szpital Dziecięcy w Olsztynie z nowoczesnym sprzętem diagnostycznym

Aż 40 tysięcy złotych wart jest sprzęty, jaki dziś 22 lipca trafił do olsztyńskiej placówki pediatrycznej. To efekt charytatywnej akcji "Kilometry Pomocy", w jaką włączyli się olsztyńscy biegacze oraz rowerzyści.

Sprzęt jaki trafił do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie to wspólny dar firmy Michelin Polska oraz olsztyńskiej Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. To właśnie te dwie organizacje zainicjowały majową akcję ”Kilometry Pomocy”, podczas której na olsztyńskiej Plaży Miejskiej setki biegaczy i rowerzystów zbierało pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu do diagnozowania schorzeń laryngologicznych u najmłodszych pacjentów.

Do placówki przekazano dwa specjalistyczne aparaty - tympanometr z rynomanometrem i audiometr. Trafią one na Oddział Chirurgii Głowy i Szyi. Pierwszy aparat służy do badania ciśnienia w uchu i jamie nosowej, drugi natomiast bada słuch z wykorzystaniem dźwięku.

Organizatorzy wskazują, że to już druga edycja akcji „Kilometry Pomocy”. Przypominają również, że dzięki ubiegłoroczej zabawie szpital otrzymał 5 nowoczesnych kardiomonitorów na oddział noworodkowy o wartości prawie 50 tys. zł. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.