Kultura uzdrowiska - nowy kierunek we Wrocławiu

Terapia uzdrowiskowa jest ważnym elementem medycyny publicznej w Europie, dlatego Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych.

Studia bazują na pojęciu kultury uzdrowiskowe, które obejmuje:

  •  zakres usług oferowanych klientom w uzdrowiskach lub w miejscach nie posiadających statusu uzdrowisk, ale prowadzących działalność w standardzie uzdrowiskowym;
  • określony standard tych usług oraz  charakter infrastruktury, w której usługi te są oferowane;
  •  oczekiwania pacjentów dotyczące zakresu i jakości usług.

Działalność ta jest adresowana do osób o określonych ubytkach zdrowia, określonych jednostkach chorobowych lub określonym rodzaju niepełnosprawności, definiowanych jako pacjenci.

Studia mają wyposażyć absolwentów w kompetencje, które umożliwią im dostosowane do aktualnego standardu klinicznego prowadzenie działalności uzdrowiskowej na stanowiskach związanych z pracą w zarządach uzdrowisk, we władzach miast i gmin, na których terenie znajdują się uzdrowiska, z zarządzaniem hotelami i pensjonatami w uzdrowiskach albo poza uzdrowiskami, ale prowadzącymi (lub zamierzającymi prowadzić) działalność w standardzie uzdrowiskowym. Są też kierowane do  lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów zainteresowanych problematyką uzdrowiskową.

Czas trwania: 4 semestry
Termin przyjmowania zgłoszeń:  01-15.09.2016 r.
Koszt 3 tys. zł za semestr.
Więcej informacji: umed.wroc.pl/podyplomowe

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.