Centrum KE na rzecz zdrowego starzenia się

Komisja Europejska przyznała Łodzi status centrum referencyjnego ds. aktywnego i zdrowego starzenia się. Będzie to pierwsze takie centrum w Polsce.

Będzie to jedyne takie centrum w Polsce i jedno z niewielu w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego głównym zadaniem ma być inicjowanie i koordynowanie działań służących temu, by ludzie starsi żyli aktywnie, długo i zdrowo. Dotychczas status centrów referencyjnych ds. aktywnego i zdrowego starzenia się miały 32 ośrodki w Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Niemiec, Portugalii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoszech.

 Aplikację o uzyskanie statusu centrum referencyjnego złożył, w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Komisję Europejską, Komitet Sterujący na rzecz Aktywnego i Zdrowego Starzenia się. Tworzą go samorządy woj. łódzkiego i miasta Łodzi, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Instytut Medycyny Pracy, Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 im. Barlickiego w Łodzi oraz Ericpol Sp. z o. o.

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.