O seksie i HIV na Open'erze

Grupa Edukatorów Seksualnych ,,Ponton” przy Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny przez cztery dni festiwalu Open’er edukuje młodych ludzi na temat chorób przenoszonych drogą płciową.

„Open’er przyciąga dziesiątki tysięcy młodych ludzi więc jest to idealny obszar do prowadzenia działań edukacyjnych w zakresie bezpieczniejszych zachowań seksualnych” – mówi Joanna Skonieczna, edukatorka „Pontonu” i koordynatorka projektu.

 „Projekt Grupy „Ponton” daje szansę dotarcia z treściami edukacyjnymi do najważniejszej z punktu widzenia walki z epidemią HIV grupy społecznej – młodzieży. Wiedza młodych Polaków i Polek o infekcjach przenoszonych drogą płciową i chronieniu się przed nimi jest wciąż zatrważająco niska. Mamy nadzieję, że akcje edukacyjne na takich festiwalach jak Open’er pomogą to zmienić" – powiedział Paweł Mierzejewski, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.

Akcja toczy się równolegle w social media – uczestnicy są zachęcani do publikowania zdjęć z hasztagiem #LetsChatAboutSex lub #edusexdobryjest – dzięki czemu jej zasięg zwiększy się i wyjdzie daleko poza miasteczko festiwalowe.

„Tego, że dobra muzyka, słońce, plaża i trochę alkoholu mogą zwiększać otwartość na nowe znajomości nie trzeba nikomu tłumaczyć. Ważne, by te relacje – jeśli przejdą na poziom seksualny – toczyły się na bezpiecznym gruncie. To nasz cel” – powiedziała Joanna Skonieczna.

Celem Programu Pozytywnie Otwarci jest promocja profilaktyki HIV oraz wiedzy o możliwości normalnego życia z wirusem. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.