Wycofany lek przeciwzapalny

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju produktu leczniczego Dicloberl retard (Diclofenacum natricum), 100 mg, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, twarde.

Chodzi o lek o numerze serii 48051 i dacie ważności: 07.2017. Podmiot odpowiedzialny: BERLIN-CHEMIE AG, Niemcy.

Lek stosowany jest w  reumatoidalnym zapaleniu stawów i innych chorobach układowych tkanki łącznej, zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, w ataku dny stawowej, chorobie zwyrodnieniowej stawów. W leczeniu zmian urazowych, przeciążeniowych i zapalnych tkanek okołostawowych: ścięgien, więzadeł, mięśni, torebek stawowych, kaletek maziowych i pochewek ścięgnistych. W nerwobólach, zespołach korzeniowych, bólach miesiączkowych, zapaleniu przydatków, w ciężkich zakażeniach uszu, nosa, gardła, leczenie napadów migreny z aurą lub bez aury.

Powodem decyzji był protokół z badań przeprowadzonych w Narodowym Instytucie Leków, w którym stwierdzono, że badana próbka ww. produktu leczniczego nie odpowiada wymaganiom specyfikacji i deklaracji wytwórcy w zakresie zawartości substancji czynnej. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.
Źródło: GIF

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.