Operacje kręgosłupa z wykorzystaniem systemu rosnącego

Ortopedzi ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie wykonają pierwsze operacje kręgosłupa z wykorzystaniem najnowszej wersji tzw. systemu rosnącego

Operowane dzieci to 5-letnia Basia z Białegostoku i 10-letnia Ola spod Kętrzyna. 6-letni Paweł z Wałcza i 10-letni Mateusza z Małkini (woj. mazowieckie). Pacjenci cierpią na skoliozy i bardzo duże deformacje wymagające osteotomii (czyli przecięcia) kręgosłupa i skorygowania jego ustawienia. Operacje są konieczne, gdyż wady te ograniczają normalne funkcjonowanie chorych dzieci, a z upływem lat mogłyby stanowić nawet zagrożenie dla ich życia.

- Podczas tych operacji po raz pierwszy wykorzystamy system rosnący w najnowszej wersji – mówi dr n. med. Robert Budkiewicz, ortopeda ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. - Umożliwi on jeszcze lepszą korekcję kręgosłupa i lepszy wzrost kręgosłupa po operacji.

System rosnący wykorzystuje się podczas operacji u dzieci, które jeszcze rosną. Jest tak skonstruowany, żeby kręgosłup po korekcji mógł rosnąć wraz z dzieckiem. 

Operacje przeprowadzą ortopedzi ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie przy wsparciu docenta Martina Repko z Kliniki w Brnie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.