Dr hab. n. med. Grzegorz Basak Supertalentem 2016!

W konkursie Pulsu Medycyny Supertalenty 2016 zwyciężył dr hab. n. med Grzegorz Basak z Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dr hab. n. med. Grzegorz Basak  jest wybitnym lekarzem-klinicystą, specjalistą chorób wewnętrznych i hematologii, cenionym przez pacjentów i współpracowników, pionierem w zakresie wprowadzania nowych technologii medycznych, lekarzem podejmującym wyzwania, autorem i redaktorem jedynego na rynku podręcznika do hematologii dla niehematologów.

Supertalenty 2016 [TU]

Pracuje w Klinice Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych, Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego na Oddziale Transplantacji Szpiku, gdzie koordynuje prace zespołu transplantacji szpiku, a także wykonuje zabiegi.

Przeprowadza ok. 45 transplantacji rocznie, w tym 80 proc. alogenicznych komórek krwiotwórczych. Odpowiada za organizację pracy w zespole przeszczepowym, przyjęcia pacjentów i podstawowe, codzienne decyzje terapeutyczne. Zarówno pacjenci, jak i personel i współpracujący lekarze cenią jego autorytet w tej dziedzinie.

Jest członkiem licznych towarzystw międzynarodowych i krajowych (m.in. sekretarz Grupy roboczej ds. Powikłań Poprzeszczepowych Europejskiego Towarzystwa ds. Przeszczepiania Krwi i Szpiku), członkiem licznych ciał doradczych (np. Rady Młodych Naukowców przy MNiSW), recenzentem rozlicznych artykułów, w tym europejskiej mapy drogowej dot. badań naukowych w hematologii. Ceniony jako wykładowca (m.in. wykłada w Akademii Dziennikarzy Medycznych) i popularyzator wiedzy medycznej (m.in. liczne wywiady). 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.