Kampania Edukacyjna „Rada na Raka”

Stowarzyszanie „Gladiator” rozpoczyna Ogólnopolską Kampanię Edukacyjną „Rada na Raka”. Kampania ma na celu edukację na temat życia z nowotworem gruczołu krokowego w oparciu o trzy najważniejsze dla pacjenta filary – medyczny, psychologiczny i finansowy.

Stowarzyszanie „Gladiator” rozpoczyna Ogólnopolską Kampanię Edukacyjną „Rada na Raka”. Kampania ma na celu edukację na temat życia z nowotworem gruczołu krokowego w oparciu o trzy najważniejsze dla pacjenta filary – medyczny, psychologiczny i finansowy. W ramach kampanii będzie prowadzone doradztwo chorym, ich rodzinom oraz bliskim m.in.:

  • jak żyć z rakiem prostaty i skutecznie go leczyć,
  • jak oswoić chorobę od strony psychologicznej, aby nie stracić poczucia wartości i być aktywnym partnerem lekarza prowadzącego,
  • jak poradzić sobie z bardziej przyziemną stroną choroby onkologicznej, czyli finansami – jak założyć subkonto w organizacji pozarządowej, jak pozyskiwać środki pieniężne i na co można je przeznaczać.

W ramach kampanii został wydany poradnik dla pacjentów. W planach - przygotowanie filmu edukacyjnego oraz przeprowadzenie warsztatów dla pacjentów z rakiem prostaty i ich rodzin w wybranych miastach Polski. Najbliższe dwa odbędą się 7 czerwca  w Warszawie oraz 28 czerwca w Kielcach. 

Konsultantem medycznym programu „Rada na Raka” jest dr Roman Sosnowski z Kliniki Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii, natomiast edukacją psychologiczną zajęła się dr Mariola Kosowicz z Zakładu Psychoonkologii w Centrum Onkologii. Naszym partnerem jest Program Edukacji Onkologicznej, realizowany przez Fundację „Tam i z powrotem” oraz Fundacja Onkologiczna „Alivia”, odpowiedzialna za edukację w aspekcie finansowym choroby. Patronat nad kampanią objęło Polskie Towarzystwo Urologiczne. Nasze działania wspiera także Polskie Towarzystwo Onkologiczne. Środki na realizację kampanii pozyskaliśmy dzięki grantowi edukacyjnemu firmy Bayer.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.