Medycy dla Afryki

Konferencja "Medycy dla Afryki" zorganizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz przyciągnęła wielu studentów, a także lekarzy, misjonarzy, członków towarzystw naukowych i "Medici Homini" i podróżników,

Misją projektu "Medycy dla Afryki" jest zachęcanie studentów do wolontariatu medycznego w Afryce, zbiórki materiałów opatrunkowych dla tamtejszych szpitali oraz podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat problemów krajów rozwijających się.

Konferencja (14 maja 2016)  stała się okazją do wymiany doświadczeń z zakresu medycyny tropikalnej. Przewijały się tematy i zagadnienia związane z medycyną tropikalną  i epidemiologią wybranych chorób zakaźnych takich jak malaria czy wirusowa gorączka Ebola, które zostały zaprezentowane przez  znakomitych prelegentów ze środowiska lekarskiego. Prelegenci  wprowadzili słuchaczy w problematykę i epidemiologie chorób w krajach Afryki, omówili ciekawe przypadki kliniczne, z jakimi mieli styczność czy udzielili wskazówek, jak przygotować się na podróż do krajów tropikalnych.

Uczestnicy mieli przyjemność wysłuchać relacji lekarzy z "Medici Homini" iwolontariuszy wspierających działalność misyjną Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Przybliżyli oni słuchaczom kulturę i mentalność mieszkańców Czarnego Lądu, zwłaszcza Madagaskaru, Beninu, Kenii, Jamajki, Zambii.  

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.