ITP S.A. kupuje pakiet udziałów w Matex Lab

ITP. S.A., lider na rynku medycyny estetycznej i wellness w Polsce, zakupił pakiet większościowych udziałów w Matex Lab. Tym samym, ITP objęła kontrolę nad bieżącymi sprawami firmy i jej rozwojem, a także spółek zakupionych przez Matex: EU Materials SRL oraz Qventis GSBH.

Matex Lab z siedzibą w Szwajcarii jest międzynarodową firmą, która tworzy, rozwija i dostarcza na rynek wypełniacze z kwasu hialuronowego i kosmoceutyki. Produkty te są powszechnie stosowane w nowoczesnej medycynie estetycznej i służą do bezinwazyjnej poprawy wyglądu m.in. poprzez usuwanie blizn i zmarszczek, nawilżenie skóry, poprawienie kształtu twarzy itp. 

W następstwie podpisania kontraktu z ITP S.A., Matex Lab dokonało akwizycji spółki EU Materials SRL z siedzibą we Włoszech, a także zakupiło większościowy pakiet udziałów w firmie Qventis GSBH z siedzibą w Niemczech, która specjalizuje się w pracach badawczych nad wypełniaczami stosowanymi w ortopedii. Dzięki temu, zarówno Matex Lab, jak i inwestująca spółka ITP, znacznie zwiększyły swoje możliwości produkcyjne i sprzedażowe. 

„To kolejny krok milowy w naszej ponad 10-letniej działalności. Dzięki zakupie udziałów w Matex Lab, wzbogaciliśmy nasze portfolio o nowe obszary medycyny estetycznej. Daje nam to ogromne możliwości rozwoju i dostarczania naszym klientom coraz bardziej kompleksowych i zaawansowanych produktów. To, co cieszy nas najbardziej, to fakt, że mamy 100 proc. wpływ na proces produkcji, rozwój i dystrybucję oferowanych rozwiązań” – komentuje Gabriele Drigo, prezes ITP S.A.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.