Dziewięciu na dziecięciu rodziców popiera szczepienie dzieci

Rodzicie dzieci w wieku 0-6 lat zdecydowanie popierają szczepienia- wynika z badania "Opinie rodziców na temat szczepienia dzieci” przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia we współpracy z agencją FleishmanHillard.

Badanie pokazuje tylko 1proc. badanych rodziców jest negatywnie nastawiona do szczepień i uważa, że nie ma konieczności wykonywania szczepień ochronnych, a kolejne 6 proc. twierdzi, że jest przeciwko, ale uważa, że należy szczepić.
 
Co więcej  78 proc. zapytanych zapewniło, że szczepi dzieci, ze względu na ochronę przed niebezpiecznymi chorobami, a 48 proc. kieruje się opinią lekarza, że szczepienia są ważne. Zaledwie 16 proc. respondentów boi się konsekwencji prawnych związanych z nieszczepieniem, natomiast 68 proc. uważa, że wszystkie szczepienia przeciwko groźnym chorobom zakaźnym powinny być obowiązkowe.

Ośmiu na dziesięciu rodziców jest zdania, że to dobrze, że szczepienia przeciwko groźnym chorobom zakaźnym są darmowe.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.