Bezpłatne konsultacje z alergologami w całej Polsce

Ruszył ogólnopolski program edukacyjno-informacyjny "Przygotuj się na wstrząs". Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Przez najbliższy tydzień w 80 miastach Polski będzie można skorzystać z darmowych konsultacji alergologicznych.

Przygotuj się na wstrząs!” to ogólnopolski program edukacyjno-informacyjny, objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, dotyczący problemu anafilaksji. Celem programu jest edukacja na temat przyczyn i konsekwencji anafilaksji oraz zasad postępowania w sytuacji wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego.

Kampania ma pomóc w szybkim i trafnym rozpoznawaniu objawów, w poprawnym określaniu alergenów oraz nauczeniu prawidłowych zachowań wobec osoby we wstrząsie anafilaktycznym.Kampania ma na celu edukowanie społeczeństwa: edukacja – czym jest anafilakcja, kogo dotyczy problem wstrząsu anafilaktycznego oraz jak reagować, będąc w sytuacji wstrząsu, jak przygotować się, aby w sposób bezpieczny uczestniczyć w życiu społecznym i zawodowym.dotarcie do ogółu społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem alergików. Ma przekonywać zarówno osoby zagrożone problemem, jak i ich rodziny. Inicjatywy będą skierowane do mediów, ekspertów z dziedziny alergologii, blogerów, a nawet pszczelarzy.

Bezpłatne dla pacjentów konsultacje odbędą się w dniach 18-24 kwietnia w ramach trzeciej edycji „Tygodnia Edukacji nt. Anafilaksji”. Dyżury alergologiczne zaplanowano w przychodniach na terenie całej Polski. Adresy placówek na stronie odetchnijspokojnie.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.