Kompleks dla seniorów w Ciechocinku

Nowoczesny kompleks dla seniorów - unikatowy na skalę Polski - powstaje w Ciechocinku. Kompleks będzie miejscem przeznaczonym nie tylko dla osób zdrowych i aktywnych, ale również zostanie dostosowany do potrzeb mieszkańców wymagających indywidualnego podejścia w opiece.

Innowacyjny dom seniora  o pow. 10 tys. m.kw. zostanie wybudowany  na terenie byłego ośrodka wojskowego Wiatus. W obiekcie zostanie utworzonych ok. 220 miejsc dla seniorów. Atuty obiektu:

  • bliskość parku oraz niedalekie sąsiedztwo tężni solankowych 
  •  stały 24-godzinny dostęp do usług medycznych dla seniorów przebywających w kompleksie, 
  • interdyscyplinarny model opieki pozwalający na pobyt seniorów z chorobami współtowarzyszącymi procesom starzenia (np. alergii, astmie, osteoporozie),
  • opieka zapewniona przez zespół specjalistów w dziedzinie geriatrii
  • wysoki standard całego obiektu. 

Rozwiązania, które zostaną wykorzystane w kompleksie seniora pozwolą na świadczenie usług w systemie opieki krótko i długoterminowej. Bogaty, wszechstronny program rehabilitacyjny ze specjalnie opracowanym pakietem aktywności i szerokim dostępem do świadczeń zdrowotnych i opiekuńczo-leczniczych to plusy planowanej inwestycji.
Część kompleksu zostanie przeznaczona dla prowadzenia prac badawczych.
Inwestycja jest prowadzona przez Klub Zdrowia Villa Park 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.