Prof. Radzisław Kordek nowym rektorem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Kolegium elektorskie wybrało 6 kwietnia nowego rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W fotelu rektorskim w kadencji 2016-2020 będzie zasiadał prof. dr hab. n. med. Radzisław Kordek.

Prof. Kordek był jedynym kandydatem na to stanowisko. W poprzednich dwóch kadencjach pełnił funkcję prorektora ds. nauki i współpracy z zagranicą oraz prorektora ds. organizacyjnych i studenckich. Na stanowisku rektora UM w Łodzi 1 września zastąpi prof. dr hab. n. med. Pawła Górskiego, który pełnił tę funkcję od 2008 r.

Prof. Radzisław Kordek ma 53 lata. Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Łodzi. Jest specjalistą w zakresie patomorfologii i patologii onkologicznej. Odbył staże naukowe w renomowanych ośrodkach w Europie i Stanach Zjednoczonych, m.in. w Instytucie Maxa Plancka w Getyndze, w Narodowym Instytucie Chorób Neurologicznych NIH w Bethesdzie i w Instytucie Neurologii Uniwersytetu Wiedeńskiego. W 1998 r. został kierownikiem Zakładu Patologii Nowotworów Katedry Onkologii UM w Łodzi, a od 2002 r. jest kierownikiem Katedry Onkologii. Profesor jest głównym autorem podręcznika z zakresu onkologii, z którego korzystają studenci wielu polskich uczelni.

Wybory prorektorów uczelni odbędą się 13 kwietnia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.