O alergii na pyłki w Światowym Tygodniu Alergii

W dniach 4-10 kwietnia 2016 po raz szósty organizowany jest Światowy Tydzień Alergii. W tym roku hasłem przewodnim akcji jest alergia na pyłki.

Alergia na pyłki to jedna z najczęstszych postaci alergii. W Polsce najczęściej uczulają trawy, chwasty (bylica, babka, szczaw, komosa, pokrzywa, ambrozja) oraz drzewa (olcha, leszczyna, brzoza). Alergia na pyłki staje się, mimo swojej powszechności, coraz większym wyzwaniem terapeutycznym - bo okres pylenia wydłuża się.. Nieustanny katar, kichanie, trudności w oddychaniu mogą wpływać znacząco na ogólne samopoczucie, zmniejszać efektywność nauki i pracy, a także komfort snu i wypoczynku.

Przygotuj się na wstrząs

Polskie Towarzystwo Alergologiczne włącza się w obchody tej akcji organizując Tydzień Edukacji nt. Anafilaksji, który odbędzie się w dniach 18-24 kwietnia 2016 r.  W przychodniach w całym kraju organizowane będą bezpłatne konsultacje z lekarzami alergologami. Pacjenci podczas wizyty będą mieli możliwość zadania pytań dotyczących m.in. alergii i anafilaksji. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.