Łazarski ma zielone światło MNiSW

Uczelnia Łazarskiego otrzymała zgodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie jednolitych studiów magisterskich na kierunku lekarskim.

Decyzja zapadła 16 marca.  Ale przypomnijmy, że wniosek Uczelni Łazarskiego o uruchomienie kierunku lekarskiego już 2 lipca 2015 roku otrzymał pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W efekcie oznacza to, że uczelnia spełniła rygorystyczne wymagania dotyczące zarówno programu nauczania, jak i zapewnienia odpowiedniego zaplecza dydaktycznego i klinicznego. 

Jak informują w komunikacie władze rektorskie partnerem strategicznym uczelni w prowadzeniu kierunku lekarskiego będzie Centralny Szpital Kliniczny MSW w Warszawie, w którym będzie odbywać się większość zajęć.

"Zamierzamy korzystać z najlepszych doświadczeń nauczania medycyny w Polsce. Chcemy przede wszystkim uczyć praktyki zawodu, z dużym naciskiem na kształcenie postaw. Zależy nam, by nasi studenci – przyszli lekarze, potrafili skutecznie komunikować się z pacjentami. Wartością naszych studiów będzie indywidualizacja procesu nauczania. Nie będą to studia masowe, a raczej elitarne. Zamierzamy kształcić w małych grupach, na wysokim poziomie, korzystając z najnowszych materiałów edukacyjnych i rozwiązań technologicznych"- prof. nadzw. dr hab. med. Dariusz A. Kosior, Dziekan Wydziału Lekarskiego Uczelni Łazarskiego.

Łazarski zapewnia, że kadra dydaktyczna kierunku lekarskiego będzie składała się z doświadczonych pracowników nauki z wieloletnim stażem, specjalistów w danych dziedzinach. Studia lekarskie będą prowadzone w języku polskim.

Obecnie uczelnia jest w trakcie ustalania z Ministerstwem Zdrowia, ilu kandydatów będzie mogła przyjąć. Kierunek zostanie uruchomiony w roku akademickim 2017/2018. Rekrutacja na kierunek lekarski Uczelni Łazarskiego zostanie otwarta wiosną 2017 roku. Opłaty za studia nie będą odbiegać od standardów rynkowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.