Słupsk ma Centrum Zdrowia Psychicznego

Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku, działa i przyjmuje pacjentów od początku marca. Mieszczą się tu oddziały szpitalne lecznictwa psychiatrycznego i terapii uzależnień (110 łóżek), a także Poradnia Zdrowia Psychicznego, Poradnia dla osób uzależnionych od alkoholu i środków psychoaktywnych oraz Lecznictwa Środowiskowego.

W Słupsku w przebudowanych obiektach dawnego szpitala przy ul. Obrońców Obrzeża otwarto Centrum Zdrowia Psychicznego. Przebudowa kosztowała 16.22 mln zł, które na ten cel przekazał samorząd województwa pomorskiego

Opieka psychiatryczna w Słupsku oferowana jest obecnie w jednym miejscu, a nie jak dotąd w trzech -  w szpitalu, przychodni psychiatrycznej ośrodku odwykowym, gdzie warunki były bardzo ciężkie. \ W nowo otwartym budynku Centrum o pow. 8 tys. m.kw. znajdują się m.in. oddziały całodobowe (szpitalne) lecznictwa psychiatrycznego i terapii uzależnień (dysponujące 110 łóżkami), a także Poradnia Zdrowia Psychicznego, Poradnia dla osób uzależnionych od alkoholu i środków psychoaktywnych oraz Lecznictwa Środowiskowego.

W Pomorskiem są trzy duże ośrodki opieki psychiatrycznej: w Starogardzie Gdańskim, Gdańsku i w Słupsku i jak wynika z danych - zapotrzebowanie na specjalistyczną opiekę psychiatryczną i psychologiczną w regionie wzrasta.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.