W WIM powstaje ośrodek radioterapii

Ośrodek Radioterapii, który powstaje własnie w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie jest największa inwestycją w historii szpitala. Wiadomo juz, że ośrodek zostanie oddany dla pacjentów wiosną 2017 roku.

Tagi

onkologia

Ośrodek Radioterapii będzie mieć cztery kondygnacje, Znajdą się tu m.in. pracownie akceleratorowe i pracownie brachyterapii, pomieszczenia do leczenia, a także dwa oddziały łóżkowe i laboratoria.  

Obiekt ma kosztować 130 mln zł, z czego 100 mln zł pochodzi z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej, reszta to wkład własny WIM. Ośrodek zostanie oddany do użytku pacjentów wiosną 2017 r. 

W WIM na Szaserów rocznie leczy się ok. 2 tys. pacjentów, co daje daje ok. 8 tys. hospitalizacji i dziesiątki tysięcy konsultacji. Pacjenci, którzy wymagali leczenia radioterapią wożeni byli do innych ośrodków.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.