VI edycja Konkursu Przypadki Medyczne

Promocja edukacji medycznej opartej na przypadkach klinicznych to główny cel konkursu Przypadki Medyczne, organizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland oraz portal PrzypadkiMedyczne.pl

 Konkurs Przypadki Medyczne składa się z trzech etapów. W pierwszym, uczestnicy mają za zadanie zarejestrować się na stronie przypadkimedyczne.pl i wypełnić test online. Może do niego podejść każdy student kierunku lekarskiego posiadający ważną legitymację. Następnie, osoby które uzyskały najwyższe wyniki w pierwszym etapie, przechodzą do następnego. Będzie on przeprowadzony we wszystkich dwunastu oddziałach IFMSA-Poland, w postaci drukowanych testów. Spośród najlepszych z nich, wyłonieni zostaną finaliści, którzy zostaną zaproszeni na Finał Konkursu w Lublinie. Tu będą mieli za zadanie wcielenie się w lekarza w specjalnie przygotowanych scenkach. Jury złożone ze specjalistów w swoich dziedzinach, oceni postawioną przez nich diagnozę (w tym diagnozę różnicową!), zaproponowane leczenie, kontakt i komunikację z pacjentem, a nawet ocenę kosztów zleconych badań! 

 

Rejestracja uczestników ruszyła  1 marca 2016, a będzie trwała do 20 marca 2016 - do konkursu w każdym momencie otwartej rejestracji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.