W Krakowie powstaną centra symulacji

Utworzenie Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej (CIEM) UJ CM oraz rozwój innowacyjnych metod kształcenia z wykorzystaniem symulacji medycznej przewiduje projekt, który Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum będzie realizował przy pomocy z Ministerstwem Zdrowia i funduszy europejskich.

Projekt pt. „Dydaktyka, Innowacja, Rozwój. Podniesie jakości kształcenia poprzez rozwój innowacyjnej edukacji” pod kierownictwem dr Michała Nowakowskiego współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Jego celem jest podniesienie jakości kształcenia na kierunkach medycznych w UJ CM poprzez opracowanie i wdrożenie programu rozwojowego. 

W ramach projektu planowane jest przygotowanie bazy dydaktycznej dla studentów kierunku lekarskiego, lekarsko-dentystycznego oraz pielęgniarstwa i położnictwa obejmującej m.in. nowoczesne sale symulacji, w których studenci uzyskają umiejętności praktyczne niezbędne w późniejszej pracy. UJ CM jest jednym z dwunastu beneficjentów wybranych w ramach konkursu pn. „Realizacja programów rozwojowych dla uczelni medycznych uczestniczących w procesie praktycznego kształcenia studentów, w tym tworzenie centrów symulacji medycznej” realizowanego przez MZ, dla którego utworzenie w uczelniach medycznych centrów symulacji medycznej jest jednym z najważniejszych celów finansowanych z programów europejskich w obszarze zdrowia.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.