GIF wycofuje lek na nadciśnienie

GIF podjął decyzję o wycofano z obrotu na terenie całego kraju leku stosowanego w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego.

Chodzi o produkt leczniczy Bisocard 5 mg (Bisopropoli fumaras), 30 tabletek powlekanych, o numerze serii: 80129638 i dacie ważności: 10.2018. Podmiotem odpowiedzialnym w kraju eksportu jest PharmaSwiss Ceska republika s.r.o. Numer pozwolenia to 545/15. Kraj eksportu to Republika Czeska, importer równoległy: Forfarm sp. z o.o.
Do Głównego Inspektora Farmaceutycznego wpłynął wniosek importera równoległego o wycofanie z obrotu ww. serii produktu Bisocard. Decyzja podjęto w związku ze stwierdzeniem na części opakowań etykiety dedykowanej dla produktu sprowadzonego w ramach importu równoległego z Węgier, różniącej się kodem EAN 5909991232023 oraz numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu w Polsce 503/15.
Źródło: gif.gov.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.