Uniwersytet Opolski z kierunkiem lekarskim

Blisko milion złotych z budżetu województwa trafi do Uniwersytetu Opolskiego. Fundusze z rezerwy inwestycyjnej pomogą uczelni w stworzeniu bazy konicznej do uruchomienia kierunku lekarskiego.

W trakcie poniedziałkowej konferencji marszałek województwa opolskiego - Andrzej Buła - nie tylko gratulował władzom uczelni, że przygotowały i złożyły już wniosek do ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego ws. utworzenia kierunku lekarskiego, ale również zapewnił o wsparciu finansowym. Jak sam przyznał wysokość dotacji jest jednym z argumentów w rozmowach uczelni z resortem zdrowia.

Według informacji przekazanych przez PAP Nauka w Polsce - w planach jest m.in. przekształcenie Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu w placówkę kliniczną. Opolskie Collegium Medicum ma powstać przy ul. Oleskiej. Według rzecznika uczelni kosz inwestycji obejmującej przebudowę i rozbudowę istniejącego tam obiektu, a także jego wyposażenie oszacowano na 41,5 mln zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.